Општ македонски форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте не првиот општ македонски форум на кој можите да коментирате за се и сешто!! Ви посакувам многу забава и добар престој тука на овој форум
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Биографија

Go down 
Autor/icaPoruka
Hyuuga.Hinata
Admin
Hyuuga.Hinata


Broj postova : 85
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Lokacija : Битола

Биографија Empty
PostajNaslov: Биографија   Биографија Icon_minitimened vel 07, 2010 8:43 am

Емилија Атијас (шпански: Emilia Attias) (родена 20 март, 1987) е професионален модел, глумица и танчерка во Аргентина. Се има појавено на многу насловни страници на голем број списанија вклучувајќи ги и Maxim, Gente и Gabo. Најдобро е позната по својата улога како Сиело Махико, подоцна Паз Бауер во аргентинската телевизиска серија Ангели.
Атијас е родена во Буенос Аирес.
Својата кариера ја започнува некаде во 2003 година со гостување во неколку епизоди од серијата Млади бунтовници. Подоцна се здобива со мали улоги во некои сегменти на некои телевизиски емисии. Нејзината прва главна улога ја добива во 2007 година, во телевизиската серија Ангели каде ја толкува Сијело Махико, млада девојка во потрага по вистината за своето минато. Серијата е моментално во својата трета сезона, каде Атијас повеќе не ја толкува улогата на Сијело Махико туку ја глуми нејзината ќерка Паз, исто така протагонист во серијата.
[Vrh] Go down
https://opstforum.forumcroatian.com
 
Биографија
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Биографија
» Биографија
» Биографија
» Биографија
» Биографија

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Општ македонски форум :: Ангели :: Ангели :: Личности во серијата :: Емилија Атиас-
Forum(o)Bir: