Општ македонски форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте не првиот општ македонски форум на кој можите да коментирате за се и сешто!! Ви посакувам многу забава и добар престој тука на овој форум
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Dolina Sunca/Долина На Сонцето

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
lozanoska
Модератори
Модератори
lozanoska


Broj postova : 83
Join date : 20.02.2010

Dolina Sunca/Долина На Сонцето Empty
PostajNaslov: Dolina Sunca/Долина На Сонцето   Dolina Sunca/Долина На Сонцето Icon_minitimesub vel 20, 2010 3:55 pm

Потиштена од трагичната смрт на сопругот, младата биохемичарка Ева Краљ, собира доволно сила да се упати во гратчето Јабланово да ја одјави неговата канцеларија. На прв поглед ја воодушевува убавината на гратичето и таа изненадно, покрај својата сестра Стела, одлучува да започне нов живот баш во овој провинциски град. Семејството Витезовиќ ја спрема свадбата на својот најмлад син Јуран не сомневајќи се во мотивите на неговата женидба со добродушната Наташа Север. Среќата на Наташа виси на конец кога случајно го слуша разговорот помеѓу идниот сопруг и кумот Ловре Буковац. После три години, поминати во затвор, следен од погледите на мештаните, Андрија, црната овца во семејството Буковац, се враќа во Јабланово. На патот кон градот ја запознава убавата вдовица Ева. За време на шетка во природата, Ева го сретнува Кристијан Витезовиќ, момчето кое и го спасил животот. Градоначалничката Јулија Витезовиќ се запрепастува и се збунува како во градот се шета Андрија во друштво со Ева Краљ. Нејзината љубов ќе биде освоена од двајца мажи кои ќе се борат за нејзиното срце, Андрија и Кристијан.Број на епизоди: 210 Земја на потекло: ХрватскаDolina Sunca/Долина На Сонцето Dolina-sonca
[Vrh] Go down
Hyuuga.Hinata
Admin
Hyuuga.Hinata


Broj postova : 85
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Lokacija : Битола

Dolina Sunca/Долина На Сонцето Empty
PostajNaslov: Re: Dolina Sunca/Долина На Сонцето   Dolina Sunca/Долина На Сонцето Icon_minitimened vel 21, 2010 12:17 am

овај заборавам да го гледам. ко ќе го ватам го гледам, кога не не.
[Vrh] Go down
https://opstforum.forumcroatian.com
 
Dolina Sunca/Долина На Сонцето
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Општ македонски форум :: МултиМедиа :: Филмови :: сериски филмови :: општо-
Forum(o)Bir: