Општ македонски форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте не првиот општ македонски форум на кој можите да коментирате за се и сешто!! Ви посакувам многу забава и добар престој тука на овој форум
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Sortilegio / Магија

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
lozanoska
Модератори
Модератори
lozanoska


Broj postova : 83
Join date : 20.02.2010

Sortilegio / Магија Empty
PostajNaslov: Sortilegio / Магија   Sortilegio / Магија Icon_minitimesub vel 20, 2010 4:00 pm

Sortilegio - Магија
Период на емитување: 1 јуни 2009 - 16 октомври 2009
Број на епизоди: 95
Земја на потекло: Мексико

Синопсис:

Антонио Ломбардо, успешен бизнисмен ненамерно се заљубува во Викторија, жената на неговиот најдобар пријател, Самуел. Од тој однос се родиле Бруно и Ракер, но Антонио не успева да ги запознае поради тоа што Самуел заминува со Викторија за Европа уште пред да се родат децата. Неколку години подоцна, Антонио и Викторија се среќаваат повторно, и овој пат двајцата сакаат да стапат во брак и заедно да живеат покрај Бруно, Ракел и Алекс, син на Антонио од својата почината сопруга, Адријана. Децата растат без да ја знаат вистината за нивниот биолошки татко. Бруно апсолутно го одбива Алекс, сметајќи го премногу агресивен и примитивен, па нивниот однос и не е баш најдобар.

Антонио, разочаран од бунтовните и неодговорните ставови на Бруно и Ракел, за свој единствен наследник го именува Алекс. Откако го прави тоа тој ѝ ја сооштува веста на Викторија, па тие двајца влегуваат во остра кавга. Изненадно, Антонио умира, па Алекс е оставен сам да се грижи за фамилијата Ломбардо и да ја поднесува омразата која демнее врз него.

Бруно запознава убава и едноставна девојка од провинцијата, Марија Хосе, и ѝ нуди брак само поради тоа што сака да го уништи Алекс, и се претставува во негово име. Откако по несреќата која тој му ја намести, Алекс го именуваат за мртов, кој всушност е ранет, вистината излегува на виделина кога Алекс се појавува жив и ги изненадува сите особено Бруно. Неговата вдовица, сега мора да се справи со фактот дека нејзиниот маж е повторно жив и дека не се сеќава дека бил женет пред да доживее несреќа. Но, по игра на случајност, Алекс кој е изненаден од фактот дека е венчан и дека има сопруга, доживува неверојатна љубовна магија кон својата “нова” сопруга.

Но, љубовта на двајцата ќе биде следена од злобните игри на негативците Бруно и Маура, чија единствена цел е да им ги уништат животите и да ја уништат нивната магијаSortilegio / Магија Sortilegio-telenovelas-6760610-480-320Sortilegio / Магија Sortilegio-esmas1Sortilegio / Магија Protagonistas-de-la-telenovela-sortilegio
[Vrh] Go down
Hyuuga.Hinata
Admin
Hyuuga.Hinata


Broj postova : 85
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Lokacija : Битола

Sortilegio / Магија Empty
PostajNaslov: Re: Sortilegio / Магија   Sortilegio / Магија Icon_minitimened vel 21, 2010 12:14 am

а овај има играно кај нас?
[Vrh] Go down
https://opstforum.forumcroatian.com
 
Sortilegio / Магија
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Општ македонски форум :: МултиМедиа :: Филмови :: сериски филмови :: општо-
Forum(o)Bir: