Општ македонски форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте не првиот општ македонски форум на кој можите да коментирате за се и сешто!! Ви посакувам многу забава и добар престој тука на овој форум
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Дон Жуан

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
lozanoska
Модератори
Модератори
lozanoska


Broj postova : 83
Join date : 20.02.2010

Дон Жуан Empty
PostajNaslov: Дон Жуан   Дон Жуан Icon_minitimesub vel 20, 2010 4:01 pm

Don Juan y su Bella Dama - Дон Жуан и неговата убава дама
Број на епизоди: 242
Земја на потекло: Аргентина
Година на прикажување: 2008/9

Синопсис:

Жуан е композитор и секоја жена за него е нова мелодија. Тој е непоправлив заводник, и потребата да ги одведе во кревет за да го открие нивниот внатрешен ритам е силна колку и неговиот интегритет. Вистината е дека ужасно се плаши од какво било врска која може да и наштети на неговата слобода. Хосе е екстровертна девојка, едноставна и добродушна. Таа е верна. Почнала да работи уште како многу млада. Работи многу и не е подготвена да се откаже од својата економска независност за ништо. Врската со нејзиното момче е мирна, за разлика од бракот на нејзините родители кои постојано се пред развод. Франко, момчето на Хосе е од Чиле. Има 7-годишен син и сам се грижи за него откога се доселиле од Чиле пред пет години. На сите им кажува дека е вдовец, но всушност, го киднапирал својот син. Неговата гаража за поправки на автомобили е параван за неговата вистинска работа - расклопување на украдени автомобили.

И кога се чини дека Жуан вечно ќе биде ерген, неговиот живот се менува од корен кога ќе ја запознае Хосе. Се вљубува во неа на прв поглед, небрусен дијамант, имуна на неговите тактики за заведување. Тој треба да ја трансформира оваа груба девојка во дама која ќе се грижи за неговата баба, авантура која ќе ги смени обајцата. Вистинската љубов која ја претставуа Хосе кај него буди потреба да стане подобар човек. Хосе го открива својот креативен потенцијал со Жуан, и неговата спсобност да се трансформира. Станува жена која е сигурна во себе, повеќе не прифаќа емоционални уцени од нејзиното момче и одбива да ги почитува нормите наметнати од нејзинот татко. Жуан и Хосе набргу ќе откријат дека кога ќе најдеш љубов не си стигнал до крајот на патот, туку на почетокот. Потребно им е да стават крај на приказните од минатото и да создадат нешто заедно.Дон Жуан 1_6Дон Жуан _donjuanysubelladama2
[Vrh] Go down
Hyuuga.Hinata
Admin
Hyuuga.Hinata


Broj postova : 85
Join date : 04.02.2010
Age : 28
Lokacija : Битола

Дон Жуан Empty
PostajNaslov: Re: Дон Жуан   Дон Жуан Icon_minitimened vel 21, 2010 12:14 am

Од овај филм една епизода видов и стварно не ми се допаѓа.
[Vrh] Go down
https://opstforum.forumcroatian.com
 
Дон Жуан
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Општ македонски форум :: МултиМедиа :: Филмови :: сериски филмови :: општо-
Forum(o)Bir: