Општ македонски форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте не првиот општ македонски форум на кој можите да коментирате за се и сешто!! Ви посакувам многу забава и добар престој тука на овој форум
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Мојата прва љубов

Go down 
Autor/icaPoruka
sMiley
Нов член
Нов член
sMiley


Broj postova : 13
Join date : 03.03.2010
Age : 25

Мојата прва љубов Empty
PostajNaslov: Мојата прва љубов   Мојата прва љубов Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:02 am

Веќе знаете дека имам 11 години и дека сум мала за љубов и така натаму но еве ќе ви раскажам.
Кога бев мала го ''сакав'' Владимир - Влатко.Хаха ... барем да се рече и баба ми секогаш се смееше кога ќе кажеше: Дек тее Влатко мури? Laughing
Сега не го сакам воопшто.Го гледам често на училиште.
Но оваа љубов што ја чуствувам сега е незамисливо,невозможно,необично огромна.
Име: ???? Very Happy ( не го кажувам )
Години: 14
Место/локација: Гевгелија
Се заповнавме во Гевгелија во ресторанот ''Бакарди'' .Таму беа неговите родители,моите родители ( мојот брат не дојде ) и другата асистентка на заболекарката - (неговата мајка) со семејството ( има само еден син ).Но два стола беа празни.Тие беа резервирани за ???? и за Ана ?( неговата сестра ) .За 15 минути стигнаа.Но дојдоа 2 девојчиња и едно момче.Бев зачудена.Едната беше Ана која се поздрави со мене.И ???? се поздрави со мене но др девојка не.Девојката седна до ????.Почнаа заедно да се смееат и да си разменуваат погледи.Тоа ме налути.Стигнаа пиците што бевме ги нарачале.Јас веднаш зграпчив 3 парчиња пица и од нервоза почнав да јадам како прасе.Шлапкав како прасе кое немало јадено 2 години.Изедов околу 12 парчиња.И веднаш почна да ми се лоши.И реков на мајка ми и таа ме однесе во вц и ми рече: Ама ти кату гуде си сега.Виј са!Мер ќе та правме ... !Излегов но време беше да си одиме.
Во јануари ( и бато беше овде) ... тие дојдоа кај мене на гости и фала богу не ја носеа таа .... !И за изненадување многу убаво си поминав заразлика од тој пат.Се изнасмеавме бидејќи гледавме мис Very Happy и тој рече : ми ако е дек нас дек ќе бие? а јас реков: еми ву полто Very Happy тогаш се скинаа од смеа.половина час се смееја заради тоа Laughing мене ми беше драго.
3 пат отидовме на вечера во гевгелија ( и мислам дека многу се зближивме со тоа семејство и дека секогаш ќе одиме заедно на вечера ) [и бато овде дојдe]и сега фала богу ана носеше своја другарка од струмица.
но за жал ???? беше изморен и сите 6 отидовме кај нив.Ги изгасивме светлата го пуштивме големиот телевизор и на него го гледавме филмот ''Walle'' и јадевме милка чоколада.И тоа беше последен пат кога се видовме Smile ама јас си го сакам ... ама сакам уште еден ц ц ц ц црна јас pale
[Vrh] Go down
 
Мојата прва љубов
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zabranjena Ljubav / Забранета Љубов

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Општ македонски форум :: Историја :: Англиски :: Оф топик :: Љубов :: прва љубов-
Forum(o)Bir: